<
            
Manevi Önderlerimiz ve Türbelerimiz - T.C. PALU KAYMAKAMLII
Manevi Önderlerimiz ve Türbelerimiz
İlçemizde yaşamış olan ve türbesi bulunan manevi önderlerimiz için istişare toplantısı yapıldı.
Bu haber 953 defa okundu ve 22/12/2016 tarihinde eklendi.

       Kaymakamımız Sayın Mehmet ÖZTÜRK başkanlığındaki toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Sait DAĞOĞLU, Hasan El- Eblaşi torunlarından Palu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl ÜLGEN, Şeyh Mahmud Samini torunlarından Sadettin BİLİCİ, Şeyh Ali Septi torunlarından Muradiye İlim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şemsettin GÖRÜR, Ali Septi Camii Kuran Kursu Yapma ve Yaşatma Derneği Bşk. Yrd.  Yusuf TANGÜNER, Ak Parti İlçe Başkanı Abdulkadir ŞAŞTIM, Araştırmacı-Yazar Sami YILMAZ ve Kaymakamlık Proje Ofisi çalışanları katıldı.

        Kaymakamımız yaptığı konuşmada ilçemizdeki manevi önderlerimizin hayatları ve türbelerimizin durumuyla alakalı olarak istişare etmek amacıyla toplandıklarını söyleyerek Palu’nun din âlimleri bakımından yörede en zengin yerlerden biri olduğunu, manevi şahsiyetlerin türbelerinin ziyaretçi akınına uğradığını belirterek bu manevi şahsiyetlerin hayatlarını, eserlerini, yetiştirdikleri âlimlerin konu edineceği paneller düzenleneceğini ifade etti. Türbelerimizin çevre düzenlenmesiyle ilgili çalışma başlatacaklarını belirtti.

         Belediye Başkanı Mehmet Sait DAĞOĞLU türbelerimizin yol ve suyuyla ilgili çalışmalarının olduğunu belirterek özellikle Şeyh Ali Septi Türbesi’ne giden yolla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı’na müracaatta bulunduklarını dile getirdi. Türbelerle ilgili en önemli önceliklerinin yollar ve su ihtiyacının çözüme kavuşturulması olduğunu belirtti.  

        Toplantıya katılanlar konuyla alakalı fikirlerini dile getirdiler.

 
 
 
2014 - 2016 © Copyright.
Tüm haklarý Palu Kaymakamlýðý'na aittir.
Tasarým izinsiz kullanýlamaz.