<
            
Hemşehrimiz Vehbi Bilgin’den Palu’ya Okul Desteği - T.C. PALU KAYMAKAMLII
Hemşehrimiz Vehbi Bilgin’den Palu’ya Okul Desteği
İşadamı hemşehrimiz Mehmet Vehbi Bilgin tarafından ilçemizde yapılacak olan 18 derslikli ilkokulun protokolü imzalandı.
Bu haber 1297 defa okundu ve 15/12/2016 tarihinde eklendi.

       Elazığ Valiliğinde gerçekleştirilen imza törenine Valimiz Murat Zorluoğlu, Bilgin Enerji Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vehbi Bilgin,  Kaymakamımız Mehmet Öztürk, Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve Bilgin Enerji Yatırım Holding A.Ş yöneticileri katıldı.

        İmza töreninde bir değerlendirme yapan Bilgin Enerji Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vehbi Bilgin, Palu’da bir okul yapmayı uzun süredir düşündüğünü, Palu Esentepe Mahallesinde okula ihtiyaç oluşunca bu fikri hayata geçirmek istediklerini söyledi. Okulun finansmanını karşılayacaklarını ancak işin yapım işlerinin Valilik nezaretinde yürüyeceğini kaydeden Bilgin, inşaatın hemen başlayarak gelecek yıl eğitim ve öğretime başlamasını arzu ettiklerini söyledi. Bilgin okulu yapıp bitirmekle kalmayacaklarını, okuldan mezun olan öğrencilere sahip çıkarak üniversite yıllarında başarılı öğrencilere burs vererek destek olmayı planladıklarını söyledi.  

         İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş Elazığlı İşadamı Mehmet Vehbi Bilgin’e Elazığ’a bir okul kazandıracağı için teşekkür etti.

         Belediye Başkanı Sait Dağoğlu da Vehbi Bilgin’in Elazığ ve Palu’da önemli hayır işleri ve sosyal projeler gerçekleştirdiğini söyledi.

         Valimiz Murat Zorluoğlu ise “Hükümetimizin geçtiğimiz günlerde açıkladığı önemli bir hedefi bulunmaktadır.  2019 yılı sonu itibariyle ülke genelinde tüm okullarımızda tam gün eğitime geçmek. Elazığ genelinde de tamgün eğitime geçmek için önemli çalışmalar gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bir çalışma yaparak ihtiyaç duyulan derslik sayısını belirledi. Buna göre eksik derslik sayısını tamamlama için gerekli çalışmaları yapmaya başladık. Bu işin üstesinden sadece devlet imkânları ile gelmek biraz zaman alacaktır ancak bizim acelemiz var, biz çocuklarımıza ve gençlerimize en iyi eğitimi vermek istiyoruz. Bu amaçla da tam gün eğitim için gerekli derslik sayısını tamamlama arzusundayız. Bu noktada imdadımıza Vehbi Bilgin gibi değerli işadamlarımız yetişmektedir. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Değerli hemşerimizin bütünüyle finansmanını karşılayacağı okulun protokolünü imzalayacağız. Okul yapmak isteyen hayırseverlere ve işadamlarına da çağrı yapıyor ve Elazığ’a okul yapmaya davet ediyorum. Okulumuzun Elazığ için, çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.          

         Konuşmaların ardından 18 derslikli okulun yapım protokolü imzalandı.

         Belediye Başkanı Sait Dağoğlu daha sonra Vali Zorluoğlu ve İşadamı Bilgin’e günün anısına işlemeli birer Türk Bayrağı takdim etti.

 

 
 
 
2014 - 2016 © Copyright.
Tüm haklarý Palu Kaymakamlýðý'na aittir.
Tasarým izinsiz kullanýlamaz.